Kvalitní válečkové dráhy pro vysoké zatížení

Chcete zajistit plynulý pracovní proces ve vašem provozu? Potom jsou pro vás správnou volbou válečkové dráhy TORWEGGE, které fungují na principu gravitace a stačí jim i malý dvouprocentní spád. Vaše procesy v dopravní logistice tak budou efektivnější a rychlejší. TORWEGGE nabízí malé válečkové dráhy pro nízká zatížení, ale i velmi těžká provedení či flexibilní nůžkové typy. Navíc si můžete vybrat mezi různými roztečemi, užitnými šířkami a délkami drah. Ty lze pomocí našeho příslušenství dají variabilně rozšířit a pružně přizpůsobit konkrétnímu způsobu použití.

Druhy a vlastnosti našich válečkových drah

Válečkové dráhy jsou vyrobeny z řady jednotlivých válečků, které mohou za pomoci gravitace přepravovat různé předměty. Pohyb je tichý i levný, jelikož tyto dráhy nepotřebují žádnou energii. Než si vyberete konkrétní válečkovou dráhu, vždy si rozmyslete, jaká má být přesná velikost a hmotnost přepravovaných předmětů. Na základě toho se můžete rozhodnout buď pro válečkové dráhy pro nízká zatížení, nebo alternativně také pro válečkové dráhy pro vysoká zatížení, anebo dráhy z nerezu.

Vedle těchto faktorů můžete naše válečkové dráhy vybírat i podle různých průměrů válečků pro zajištění ničím neomezeného otáčivého pohybu. Kromě toho doporučujeme, aby byla válečková dráha širší než přepravované předměty, což je faktor, který má velký význam zejména v zatáčkách, aby je náklad bez problémů projel. Stejně tak by spodek přepravovaných předmětů měl být vždy v kontaktu minimálně se třemi válečky.

Naše válečkové dráhy pracují optimálně při spádu dva až pět procent. Zapotřebí je i rovná a pevná kontaktní plocha přepravovaného nákladu, aby se nezachycoval, a nedocházelo tak k přerušování dopravního toku.

Naše válečkové dráhy mají navíc tu výhodu, že můžete jednotlivé válečky snadno a levně sami vyměňovat. Protože nepotřebují žádný pohon, jsou i náklady na jejich údržbu nižší. Nemalou výhodou je i možnost individuálně upravovat rychlost pohybu nebo měnit jeho směr. Válečkové dráhy tak ve vaší firmě zajistí plynulý a pružný dopravní tok.

Druhy a vlastnosti našich válečkových drah

Válečkové dráhy jsou vyrobeny z řady jednotlivých válečků, které mohou za pomoci gravitace přepravovat různé předměty. Pohyb je tichý i levný, jelikož tyto dráhy nepotřebují žádnou energii. Než si vyberete konkrétní válečkovou dráhu, vždy si rozmyslete, jaká má být přesná velikost a hmotnost přepravovaných předmětů. Na základě toho se můžete rozhodnout buď pro válečkové dráhy pro nízká zatížení, nebo alternativně také pro válečkové dráhy z nerezu, anebo pro vysoká zatížení.

Vedle těchto faktorů můžete naše válečkové dráhy vybírat i podle různých průměrů válečků pro zajištění hladkého otáčivého pohybu. Kromě toho doporučujeme, aby byla válečková dráha širší než přepravované předměty, což je faktor, který má velký význam zejména v zatáčkách, aby jimi náklad bez problémů projel. Stejně tak by dno přepravovaných předmětů mělo být vždy v kontaktu s minimálně třemi válečky.

Naše válečkové dráhy pracují optimálně při spádu dvě až pět procent. Zapotřebí je i rovná a pevná kontaktní plocha přepravovaného nákladu, aby se nezadrhával, a nedocházelo tak k přerušování dopravního toku.

Naše válečkové dráhy mají navíc tu výhodu, že můžete jednotlivé válečky snadno a levně sami vyměňovat. Protože nepotřebují žádný pohon, jsou i náklady na jejich údržbu nižší. Nemalou výhodou je i možnost individuálně upravovat rychlost pohybu nebo měnit jeho směr. Válečkové dráhy tak ve vaší firmě zajistí plynulý a pružný dopravní tok.

Příklad aplikace jako flexibilní balicí stanice

U našeho zákazníka Schaeffler jsme instalovali nůžkovou válečkovou dráhu na příjmu zboží. Díky flexibilitě válečkové dráhy je možné přepravovat balíky od rolovacích vrat až k balicímu stolu opravdu pohodlně. Na videu se můžete podívat, jak to vypadá.

Kontakt Kundenservice Beratung TORWEGGE

Informujte se o našich válečkových drahách

 

U společnosti TORWEGGE dostanete jak válečkové dráhy, tak i rozsáhlou nabídku kompatibilních válečků. Můžete tak válečkové dráhy uzpůsobit přesně svým potřebám. Kromě toho nám můžete kdykoli zaslat individuální poptávku. Rádi pro vás vyrobíme válečkovou dráhu přesně na míru. Dále nabízíme kladičkové dráhy a dráhy s malými válečky pro jemnější optimalizace. Pro samostatnou montáž našich válečkových drah ve vaší firmě vám rovněž poskytneme vhodné příslušenství.

Máte-li jakýkoli dotaz k našim válečkovým drahám nebo si nejste jisti, který produkt si máte pro svou situaci vybrat, neváhejte nás kontaktovat. Náš odborný personál vám individuálně poradí. Máte zájem o další dopravní techniku TORWEGGE? Prohlédněte si i naši nabídku válečků a kuličkových jednotek!

 

Válečkové dráhy na našem e-shopu