Gravitační a poháněné válečky

Gravitační a poháněné válečky TORWEGGE sestávají z trubky, hřídele, ložiska a čela. Poháněné válečky navíc mají hnací prvek. Různé komponenty našich válečků mají přitom vliv na přesný a hladký chod i na nosnost válečků. Proto byste při výběru vhodného válečku měli přesně vědět, pro jaký účel se budou používat, tedy jaké budou vlastnosti přepravovaných předmětů.

Použijte dopravní válečky TORWEGGE a přemísťujte spolehlivě nejrůznější předměty z jednoho místa do místa druhého. Naše produkty můžete mimo jiné využít pro přepravu zboží vyráběného ve velkém množství a v zařízeních s dopravními pásy. Důležité je, aby se mohly optimálně otáčet na ložisku, protože jsou poháněny gravitační silou.

Vlastnosti a typy válečků

 

Pro bezproblémovou přepravu vašeho nákladu je důležité vybrat ty nejvhodnější válečky. Vyberte si z našich modelů válečků s různým průměrem trubky, s různými typy ložisek a zpracováními hřídele právě takové, které se hodí pro vaše podmínky. Můžete také vybírat z různých materiálů – nabízíme válečky z plastu, oceli, nerezu nebo hliníku. Pro těžké předměty doporučujeme válečky s trubkami z oceli, které mají nosnost až 1000 kg na váleček, takže zvládnou bez problémů přemístit lehké i těžké předměty. Pro přepravu převážně lehkých předmětů lze naproti tomu použít válečky s vrstvou plastu. Pokud při výběru dopravního válečku zohledníte různé faktory, které na ně mohou mít během použití vliv, můžeme vám zaručit jejich dlouhou životnost. Správný výběr zakončení konců hřídelí vám umožní flexibilnější montáž.

Využijte naše válečky pro šetrnou a především efektivní přepravu různých předmětů. Uplatnění naleznou mimo jiné v automobilovém průmyslu, nábytkářství nebo v potravinářském průmyslu.

 

8 kroků ke správnému válečku

1

Určení hmotnosti a rozměrů přepravovaných předmětů.

2

Existují určité vlivy okolního prostředí, např. vlhkost, prach nebo extrémní teploty?

3

Mají být válečky poháněné? Pokud ano, jak (pásy nebo řetězy) a s jakou rychlostí přepravy?

4

Volba materiálu trubky (plast, hliník, ocel nebo ušlechtilá ocel) podle hmotnosti a požadavků.

5

Volba vestavné délky a průměru trubky a hřídele. Toto má vliv zejména na nosnost.

6

Volba provedení a typu uložení, podle požadavků na nosnost, přesnost a podle vlivu okolního prostředí.

7

Volba zpracování konců hřídelí. Jak mají být válečky upevněny? Pevné upnutí (vnější nebo vnitřní závit) zajistí o cca 2/3 vyšší nosnost.

8

Vyžadují přepravované předměty zvláštní povrchové úpravy nebo příslušenství? 

Spolehněte se při výběru vašich válečků na naše zkušenosti. Dodáme Vám speciální řešení přímo pro Vás. 

TORWEGGE nabízí tyto válečky

 

Vedle standardních válečků a gravitačních válečků u nás naleznete také poháněné válečky v různých provedeních. Poháněné válečky se navíc dále člení na válečky prokluzové a na válečky s pevným pohonem. Používáme při tom řetězy, ozubené nebo také kulaté řemeny. Pro zajištění optimální dopravy různých předmětů se navíc do válečků s pevným pohonem a zařízení integrují hnací prvky.

Podle toho, jaké máte požadavky na válečky, vám můžeme příslušné produkty zhotovit na míru, tak aby se optimálně hodily do vašich podmínek. Kromě toho máte možnost využít našich brzdných válečků, které přibrzdí přepravované předměty na konstantní rychlost.

 

Kontakt Kundenservice Beratung TORWEGGE

Vyzkoušejte válečky TORWEGGE

 

Zoptimalizujte své dopravní toky a využijte k tomu kvalitní válečky TORWEGGE! Můžete vybírat z našeho sortimentu nebo si je nechat vyrobit podle individuálních požadavků. Nabízíme je také v různých rozměrech. Máte dotazy k naší dopravní technice? Neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Nabízíme vám také válečkové dráhy a dopravní kladičky. Projděte si celý náš sortiment!

 

Válečky na našem e-shopu