1 1

LogiMAT: Zpět a spokojeni

Minulý týden jsme byli na veletrhu LogiMAT. Dnes se za ním krátce ohlížíme. Předem zmiňujeme: Náš nový koncept stánku se osvědčil.

01/22/2020
by Vanessa Dumke

 

V letošním roce jsme se na LogiMAT poprvé představovali na dvou stáncích. Našim oblastem činnosti intralogistika a komponenty jsme dopřáli oddělené prostory a mohli jsme se tak optimálně zabývat rozdílnými potřebami obou cílových skupin.

Podle očekávání byl magnetem pro návštěvníky náš FTS TORsten, který jsme tentokrát představovali v jeho aktuálním stupni vývoje jako mobilní manipulátor. „Něco takového bylo na veletrhu jedinečné,“ říká náš jednatel Uwe Eschment. Je pyšný na to, co tým kolem vedoucího oblasti Jörna Dauera dokázal udělat z autonomně navigujícího se transportního vozidla, které bylo poprvé představeno v roce 2017.

Aktuální stav výzkumu

Jörn Dauer: „Tady představujeme aktuální stav výzkumu. Produkt ve své podobě ještě není zralý pro uvedení na trh, ale působivě demonstruje, jak lze vyřešit budoucí požadavky. Momentálně neexistuje žádný srovnatelný pick robot. Ale na trhu potřeba takovýchto řešení určitě je. Také v intralogistice se totiž projevují trendy směřující k automatizaci.

Na LogiMAT se ukázalo, jak velký je zájem o produkty, které se nechají integrovat do stávajících procesů a umí interagovat s lidmi a stroji. A my jsme zase ukázali, že jsme na dobré cestě pro vytvoření takových řešení. „Jsme středně velká firma a náš půvab spočívá na rozdíl od velkých koncernů v tom, že jsme velmi čilí a naše doby vývoje jsou opravdu krátké,“ říká Dauer.

Samostatná a pojezdová kola a dopravní technika

Na veletrhu ovšem vůbec nešlo pouze o TORsten. Ještě jsme neprošli všemi protokoly o rozhovorech. Ale již se rýsuje, že se 70 kvalitních kontaktů dělí téměř stejnou částí na oblast intralogistiky a komponent.

Na stánku naproti TORsten jsme vystavili nejrůznější samostatná a pojezdová kola. O vlastnostech produktů a účelech jejich využití se informovalo velké množství návštěvníků. Uwe Eschment vysvětluje, proč se letos komponenty poprvé představovaly odděleně od FTS: „V minulosti jsme si všimli, že naše samostatná a pojezdová kola jsou poněkud v ústraní. To jsme chtěli změnit, a to se nám také podařilo.“

Samostatná a pojezdová kola jsou významnou oblastí naší činnosti, a tak to má také zůstat. Proto máme velkou radost, že se tolik návštěvníků veletrhu zajímalo o tyto komponenty.

Úspěšný LogiMAT

Přidáváme se k pozitivním závěrům, ke kterým dospěl i samotný veletrh. Uwe Eschment: „Od prvního dne jsme měli na obou našich stáncích velkou návštěvnost. Žádná zahřívací fáze se nekonala. V minulosti tomu tak nebylo. Z tohoto hlediska to byl tedy velmi úspěšný LogiMAT.“

Nyní musíme vyhodnocovat rozhovory, upevňovat nově navázané kontakty a domlouvat další schůzky. Manipula-TORsten je zatím na cestě do Hannoveru, kde se začátkem března na testovacích dnech IFOY podrobí zkoumavým pohledům hvězdně obsazené poroty.

 

Recent Articles