1 1

S TORsten jsme podruhé nominováni na ocenění IFOY Award

Náš produkt je podruhé mezi finalisty ocenění IFOY Award: Manipula-TORsten je nejnovějším stupněm vývoje transportního systému bez řidiče (FTS) TORsten a je schopný ovládat robotické rameno. Proto je možné jej integrovat jako mobilního manipulátora do logistických a výrobních procesů. FTS je nominován v kategorii „AGV/Shuttle“. 26. dubna bude při předávání cen ve vídeňském Hofburgu oznámeno, jestli jsme se s tímto mobilním robotem dokázali prosadit vůči naší konkurenci Jungheinrich a Still. Již od 19. do 21. února představujeme Manipula-TORsten na mezinárodním odborném veletrhu pro intralogistická řešení a řízení procesů LogiMAT ve Stuttgartu.

01/22/2020
by Vanessa Dumke

„Na to, že jsme s TORsten podruhé nominováni na nejdůležitější ocenění za inovaci v intralogistice, jsme opravdu hrdí. Nyní s napětím čekáme, jestli se nám opět podaří vyhrát souboj Davida s Goliášem,“ říká Jörn Dauer, vedoucí oblasti intralogistiky u TORWEGGE Intralogistics GmbH & Co. KG. Již v roce 2017 se tento systém prosadil vůči kombinaci FTS a inteligentních jezdících spádových regálů od firmy SSI Schäfer a Identytec.

Aktuálně nominovaný Manipula-TORsten je výsledkem pružné modularity základního vozidla, které se dá rozšířit o různé komponenty. V tomto případě nechal TORWEGGE zakomponovat robotické rameno značky Pilz. Mobilní robot automatizuje výrobní a vychystávací procesy pro řadu aplikací a branží. Ve srovnání s předchozím modelem zvyšuje integrovaný indukční nabíjecí systém navíc jeho dostupnost. Dauer zdůrazňuje význam tohoto vývoje: „Mobilní robotika je dalším evolučním krokem v intralogistice. Ale protože ze dne na den nedojde k plné automatizaci, potřebujeme zařízení jako je náš Manipula-TORsten, která umí interagovat jak s lidmi, tak se stroji.

Význam produktu pro trh, jeho užitek pro zákazníka, jeho charakter jako novinka a způsob jeho realizace posoudí porota na testovacích dnech IFOY od 1. do 8. března na výstavišti v Hannoveru. TORWEGGE napodobil dva intralogistické scénáře, aby mohl předvést, co systém umí. V nich kooperuje TORsten, který získal ocenění IFOY v roce 2017, a jeho pokročilá varianta. Předvádíme, jak spolu systémy při dopravě a vychystávání zboží interagují a jak je lze napojit na další jednotky interního toku materiálu. TORsten vybavený válečkovým dopravníkem například převezme kontejner s materiálem z válečkové dráhy a dopraví jej do regálu vzdáleného několik metrů. Mobilní pick robot Manipula-TORsten jej znovu odebere a dopraví jej zpět k válečkové dráze. TORWEGGE předvádí pro veřejnost příklady aplikací již během veletrhu LogiMAT v hale 10 na stánku B39.

Recent Articles